Koło Łowieckie nr 45

Koło Łowieckie nr 45

Wycena Rogaczy PDF Drukuj
Wpisany przez Aleksander Wegner   
poniedziałek, 29 października 2012 18:48

Wycena rogaczy Wycena rogaczy W dniu 22.10.2012r. w budynku Nadleśnictwa Złotów odbyła się ocena prawidłowości odstrzału samców zwierzyny płowej – sarny rogacza dla Kół Łowieckich działających na terenie powiatu Złotów. Była to pierwsza ocena komisji trofeów kozłów wyznaczonych przez Zarząd Okręgowy w Pile w sezonie 2012/13. W sumie takich spotkań odbędzie się trzynaście w różnych miejscach na terenie ZO w Pile.

W Złotowie komisja oceniła ponad 170 trofeów sarny rogacza z następujących Kół Łowieckich: nr-1 „Daniel” Lipka, nr-4 „Kuropatwa” i nr-6 „Jeleń” Złotów, nr-9 „Knieja” Krajenka, nr-18 „Bory Kujańskie” Złotów, nr-45 „Myśliwiec” Debrzno z siedzibą Biskupice, nr-40 „Sęp” Piła obw. nr 19.

Wycena rogaczyWycena rogaczy

Komisja działała bardzo sprawnie i profesjonalnie. Można było przyglądać się jak również przysłuchiwać pracy komisji, co powinno być wskazane początkującym selekcjonerom.

Wycena rogaczy Wycena rogaczy

Byłem tylko przez jakiś czas pracy komisji, ale zwróciłem uwagę na przepiękne trofeum nieregularnego ósmaka niestety otrzymało ono dwa punkty czerwone, ponieważ rogacz został jakieś dwa sezony za szybko pozyskany. Wiek tego kozła oceniono na 4-5 lat, a waga parostków wynosi 475g. Z tego samego KŁ „Jeleń” zostały odłożone do wyceny medalowej parostki regularnego szóstaka o wadze 519g.

Wycena rogaczy Wycena rogaczy Wycena rogaczy

Z naszego Koła myśliwi przedłożyli do oceny 32 trofea, cztery z nich otrzymało po czerwonym punkcie. Mi osobiście spodobały się parostki kozła pozyskanego przez kol. Markowskiego Tadeusza – widłak regularny o wadze 426g, którego wiek oceniono na co najmniej 6 lat.

Wycena rogaczy

Dla tych, którzy nie zgadzają się z oceną, komisja odwoławcza będzie działała w dniu 20.11.212r. w siedzibie ZO PZŁ w Pile, w godz. 10.00 – 12.00.

Zapraszamy do galerii

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack